Joves per als altres

Els estudiants de 4t d’ESO viuen una experiència de voluntariat a través de l’activitat Joves per als altres. Aquesta és una activitat de tutoria, vinculada a la proposta de formació humana, social i pastoral de la nostra escola que s’introdueix amb una jornada de sensibilització i diversos seminaris sobre diferents àmbits d'acció social.

| 01-12-2017

Els estudiants de 4t d’ESO viuen una experiència de voluntariat a través de l’activitat Joves per als altres. Aquesta és una activitat de tutoria, vinculada a la proposta de formació humana, social i pastoral de la nostra escola que s’introdueix amb una jornada de sensibilització i diversos seminaris sobre diferents àmbits d'acció social. Enguany, hem comptat amb la participació de  Fundació La Vinya, Fundació Sant Joan de Déu Centre Sant Jaume, Grup de Projecció de la Comunitat El Clot, Comunitat de Sant Egidi...

Durant alguns matins del mes de desembre, els nostres alumnes, acompanyats per un adult, han fet una acció de voluntariat en diferents organitzacions, institucions o fundacions que tenen seu a la nostra ciutat o a l’àrea metropolitana; com per exemple, Centre Sant Jaume, Hospitalitat de Lourdes, Fundació Sant Joan de Déu, Fundació Estimia, Cottolengo, Menjador Teresa de Calcuta, Residència Kristel, Comunitat de El Clot, Fundació La Vinya o Fundació ADSIS. Posteriorment, a la tarda,  els estudiants, amb el seu tutor, integren l’experiència compartint una estona d’interioritat i de reflexió.

L’objectiu d’aquesta experiència de servei és apropar els joves als altres per fer-los créixer en el seu compromís i solidaritat. 

Comparteix